Dulkių siurblys: kokį pasirinkti?

Kai mūsų šeima perka automobilį, tariamės kokį pirkti. Visada atsakau, gražų. Suprantama kalba, vyras man bando paaiškinti, kas automobilyje svarbiausia, palinksiu galvą ir atsakau, kad tu ieškok, kokio mums reikia, o kartu nuspręsime gražus jis ar ne.
Šiandien apsilankiusi viename iš buitinės technikos centrų, apstulbau, kiek dulkių siurblių pasirinkimo yra. Vieną mačiau net su blizgučiais. Pasipylus kalėdiniams laiškams, pasipylė ir norai lengvinantys buitį, vienas tokių – siurblys robotas. Man patinka žinoti daug, ypač, apie tai, kuo gyvenu, o apie robotus siurbiančius dulkes, nežinojau nieko.

Šiai dienai siublių pasirinkimas milžiniškas. Jei ne namų tvarkytojos patirtis ir per rankas perėjęs ne vienas siurblys, rinkčiausi pagal grožį. Tikrai ne tą su blizgučiais. Namuose naudojame vieną iš standartinių maišelinių siurblių. Esu labai patenkinta. Puiki trauka, mobilus, o svarbiausia, 12 m laido ilgis.

Svarbiausias kriterijus, kokios charakteristikos dulkių siublio jūs ieškote? Nuo šių metų rugsėjo, iš prekybos buvo išimti, didesnę nei 900 W, galią turėję dulkių siurbliai. Prekyboje esančių dulkių siurblių variklių galią reguliuoja Europos komisijos, vykdančios Europos Parlamento politiką energijos suvartojimo mažinimo srityje, priimtas reglamentas. Atsižvelgiant į šį regamentą, siublių galios, tapo gerokai mažesnės.

Taigi, ko aš tikiuosi iš dulkių siurblio?

Young

Manevringumo. Nėra nieko blogiau, kai siurblys yra sunkus ir nenori važiuoti. Reikia įdėti pastangų ne tik į patį siurbimo procesą, bet ir į siurblio tampymą, kuomet jis atsitrenkia į kiekvieną kliūtį. Ypač prastu manevringumu pasižymi siurbliai, kurie turi ne tik siurbimo, bet ir plovimo ar plovimo garais funkciją. Šie, mano nemėgstamiausi. Marketinginis triukas padedantis parduoti daugiau. Garus panaudosite, galbūt kartą, geriausiu atveju – du. Praktiškiau, jei pinigus sukišite ne į daugiafunkcinį siurblį, o į generalinį valymą, vieną ar du kart per metus. Patirtis kalba mano lūpomis.

Kuomet siublys namuose slysta, kaip per sviestą, atsižvelgiu į kitus kriterijus. Man labai svarbus dulkių siurblio laido ilgis. Nemėgstu, kuomet siurbiant butą, elektros laidą reikia ištraukti tris kartus. Ypatingai, jei namuose elektros lizdų gausa pasigirti negalime. Neergonomiška, saugokime savo nugarą.

Be jau minėtų charakteristikų, svarbu, kad dulkių siurblys tiktų jūsų turimiems paviršiams siurbti ir turėtų tinkamus antgalius, telpančius siurbti po sofa, spintelėmis ar kitur, kur ypatingai kaupiasi dulkės. Jeigu turite ilgaplaukių kilimų ar kitų, daugiau priežiūros, reikalaujančių paviršių, pasidomėkite, kokius antgalius dulkių siurblio gamintojas gali pasiūlyti.

 

Šiai dienai rinkoje yra „keletas“ dulkių siurblių tipų:

  • standartinis dulkių siurblys, konteinerinis bei maišelinis
  • dulkių siurblys – šluota
  • rankinis dulkių siurblys
  • plaunanti ar garinė šluota
  • garinis dulkių siurblys
  • plaunantis dulkių siurblys
  • siurblys robotas

Kurį variantą pasirinkti? Prieš konsultaciją su dulkių siurblių pardavėjais, turėjau kelis aiškius klausimus bei dvejones. Atsakymus gavau, dvejonės pasitvirtino. Trumpai, apie kiekvieną iš aukščiau paminėtų.

Ant kiekvieno buitinės technikos gaminio, yra informacinė gaminio kortelė. Joje nurodytas elektros suvartojimas, decibelai, funkcionalumas siurbiant kietuosius bei minkštuosius paviršius, dulkių išmetimas atgal į aplinką. Šiuo atveju – į jūsų namus. Atsižvelgiant į šiuos rodiklius nustatoma dulkių siurblio energijos klasė.

aš (1)

Standartiniai dulkių siurbliai mano mėgstamiausi. Universaliausi, tinka siurbti visiems paviršiams. Dažniausiai manevringi, galingi ir puikiai atliekantys savo darbą. Šiai dienai yra keli pasirinkimai. Pirmas, maišelis dulkių surinkimas, kai dulkės siurbiamos į keičiamą maišelį. Antras, kanistrinis, kai dulkės siurbamos į kanistrą. Surinktos dulkės kaskart išpilamos. Atsižvelgiant į kainą, maišeliniai siurbliai, kiek pigesni, tačiau eksplotacija brangesnė. Kanistriniai, tuo tarpu, kiek brangesni, tačiau eksplotacija pigesnė. Siurblio higienai reikalingas, vieną kartą per metus keičiamas, HEPA filtras, apsaugantis nuo kvapų, dulkių, bakterijų patekimo iš siurlio į aplinką.

Dulkių siurblys – šluota. Įkraunama baterija siurbianti šluota. Dažniausiai naudojama mažoms patalpos siurbti, ideali virtuvės patalpai. Veikimo trukmė 20-30 min. Konteinerinio dulkių surinkimo tipo. Kai kurios, turi įmontuojamą rankinį siurblį, nusiurbti sofoms kėdėms ar trupiniams kampuose. Dažniausiai mažos galios. Turint šį dulkių siurblį – šluotą, rekomnduojama namuose turėti ir standartinį siurblį, nes šluota ne itin kokybiškai siurbs po sofomis, lovomis, spintelėmis. Greičiausiai, pritrūks galios ir kilimų siurbimui. Bei neužteks laiko išsiurbti visus namus.

 

Rankinis dulkių siurblys. Veikia nuo laido ar pakrauta baterija, dulkių surinkimo tipas – konteinerinis. Skirtas siurbti itin mažiems paviršiams, dažniausiai minkštiems baldams ar automobilio sėdynėms. Prekyboje yra siurbiantis-plaunantis rankinis dulkių siurblys.

Garinė ar plaunanti šluota. Siurbia, plauna ar valo garais. Veikimo laikas 20 – 40 min. Veikia nuo įkraunamo akumuliatoriaus. Atvirai, esu tokių gaminių skeptinė. Gerokai greičiau ir profesionaliau yra išsisiurbti bei atskirai išsiplauti grindis. Turint tokią šluotą, standartinis siurblys rekomenduojamas.

Garinis siurblys. Didžiausias šeimininkės siaubas. Sunkus, nemanevringas, reikalinga jo kruopštesnė priežiūra: filtrų plovimas, purkštukų bei laikiklių priežiūra. Sunkiai keičiami antgaliai, sunki žarna. Jeigu galvojame, kad kasdien valysite garais grindis, viryklę ar vonios plyteles. Manau, nevalysite, nes matau, kaip moterys namuose to nedaro. Nemeskite pinigų į balą. Plaunantis siublys, manau, daugiau reikalingas švaros įmonei, nei namams.

Move to (9)

Desertui, siurblys robotas. Vieni jų, robotai šluotos, dulkes sušluoja į save. Veikia nuo pakrautos baterijos. Galimai, pakraščiuose paliks nešvarumų, nes neturi techininių galimybių jų susiurbti. Turi tik šlavimo, bet nesiurbimo funkciją. Tobulesnis siurblio roboto variantas, šluoja ir siurbia. Greičiausiai, neįveiks ilgo plauko kilimų, judės pakankamai lėtai, o aptikęs kliūtį apsisusuks ir nuvažiuos. Pavyzdžiui, atsitrenkęs į kėdės koją, nesiurbs po kėde, o aplenks kliųtį. Norėdami nusisiurbti sofą, turėsite traukti papildomą prietaisą, kaip ir atskirai siurbti po baldais. Tikiuosi, kad ant siurblio gyvūnai nepuola, o maži vaikai nebijo. Pardavėjai sako, kad turintiems gyvūnų ir naudojantiems siurblį robotą, gyvenasi švariau. Tikiuosi.

 

Siekdama kiek įmanoma sumažinti daiktų skaičių namuose, nenorėčiau turėti trijų siurblių kiekvienam paviršiui atskirai siurbti. Tačiau, kaip jau ne kartą buvau sakiusi, mūsų poreikiai, požiūriai ir galimybės labai skirtingos. Jei esu tam tikrų prietaisų skeptikė, nenoriu nuteikti neigiamai, galbūt jūsų gyvenimo būdui šie gaminiai bus puikūs. Šiai dienai, siurbdama kasdien, ar kelis kart per dieną bei tvarkiusi kitų žmonių namus, renkuosi kokybę ir vieną gerą universalų dulkių siurblį. Ne pati svarbiausia detalė, tačiau siurblio išvaizdą pasirinkite artimesnę jūsų namų stiliui, spalvoms. Tokiu atveju, siurblys stovintis kampe, ne taip rėš akį. Kokį dulkių siurblį renkatės jūs? Koks dulkių siurblys jums yra patogiausias?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *