blogas, Švara

Valymo įrankių krepšelis

Namų tvarkymas ir valymas, retam suteikia neišpasakytą malonumą. Kita vertus, tvarkingi ir švarūs namai, atneša laimės, ramybės ir pasitenkinimo pojūtį. Galima sakyti, kad rezultatas džiugina, o pats procesas nėra malonus. Jei namus tvarkotės sukąstais dantimis, pagalba gali tapti patikimos valymo priemonės ir kokybiški valymo įrankiai. Tai turėtų padėti pasidžiaugti ne tik rezultatu, bet ir pačiu tvarkymosi procesu.

Pateikiu namų valymo reikmenų sąrašą, kuris padeda namus susitvarkyti greičiau ir kokybiškiau. Jis patiks ir jūsų namų tvarkytojai.

1.Siurblys
Nesvarbu kokio gamintojo, svarbiausia atitinkantis jūsų poreikius ir kokybiškai atliekantis savo darbą. Prieš plaunant grindis, pirmiausia jas nusiurbiame. Net gi plauti grindis tenka rečiau, jei siurbiatės kiekvieną dieną. Pas ką namuose trepsi vaikai ar anūkai, smagiai vartosi šuo ar katė, supras apie ką kalbu. Siurblys taupo jūsų laiką.

2. Grindų plovimo šepetys
Svarbiausia jį pasirinkti atsižvelgiant į jūsų grindų tipą. Vieni tinkamesni parketui, kiti alyvuotoms grindims, treti plytelėms. Trijų skirtingų, žinoma, nereikia. Pasirinkite patogiausią sau. Grindų plovimo šepetys turėtų būti manevringas, tvirtas, gerai surenkantis ir “surišantis” nešvarumus. Labai svarbu, kad grindų plovimo šepečio šluostė gerai gręžtųsi, būtų plaunama skalbimo mašina, o susidėvėjus pakeičiama kita.

3. Kibiras
Jei grindų plovimo šepetys reikalauja atitinkamo kibiro, tuomet rinkitės pagal tai. Žinoma, su kibiru dviračio išradinėti nereikia, bet rinkitės tvirtonolastiko, jie ilgaamžiai ir taip greitai neskyla, kaip plono plastiko kibirai. Galite turėti papildomai ir mažą kibirėlį, jį patogu nešiotis su savimi valant dulkes.

4. Mikropluošto šluostės
Namuose patartina turėti vieną komplektą šluosčių, 4-6 vnt. Kadangi jos ryškių ir skirtingų spalvų, pasiskirstykite, kuri šluostė, kurioms patalpoms ir paviršiams valyti. Po kiekvieno valymo jas išplaukite, kad būtų švarios ir nepaliktų šuorų ant valomų paviršių. Mikropluošto plaukeliai gerai surenka dulkes, todėl viena šluoste galite nuvalyti keletą paviršių. Šluostės, kurios yra lygiu paviršiumi, dulkių nesukabina, o jas velia ir velka valomu paviršiumi. Kempininės šluostės išimtis, jos taip pat gerai nubraukia dulkes.

5. Šluostės blizginimui
Šios šluostės, atvirkščiai nei mikropluošto, yra lygios, be šerelių. Lygus jų paviršius ant blizginamų paviršių neleidžia palikti audinio plaukelių, todėl gerai sausina ir blizgina.

6. Kempinėlės su šiurkštuma
Naudojamos ne tik indų plovimui, bet ir šveitimui. Atkreipkite dėmesį, kad šiurkščios kempinėlių dalys yra kelių spalvų. Ant pakuočių, dažnai pažymimas ir jų aštrumas. Juodos ar tamsiai žalios spalvos šiurkštomis yra labai aštrios, todėl jomis nevalykite vandens čiaupų, nerūdijančio plieno gaminių ar kitų subraižymams jautrių paviršių. Baltos ir kitų šviesių spalvų paviršių šiurkštumos yra silikoninės ar kitų medžiagų, kurios ne tokios aštrios ir neraižo paviršių, bet puikiai šveičia bei yra saugiosios naudoti ant jautrių paviršių.

 

7. Dulkių šluotelė ilga rankena
Pagalbininkė dulkių nubraukimui nuo lempų gaubtų, paveikslų ir veidrodžių rėmų, durų staktų, grindjuosčių ir kitų sunkiai prieinamų paviršių. Labai rekomenduoju turėti namuose, taupyti savo laiką ir pagauti visus kabančius voratinklius.

8. Popierinis rankšluostis
Sakote kam švaistyti pinigus? O aš sakau, kam pirkti popierinį rankšluostį, kuris telpa suspausti delne? Geriausias pasirinkimas, didelis rulonas, kuriame yra apie 600 lapelių. Užteks ilgai, o blizginimo ir nusausinimo reikalaujantys paviršiai, atrodys puikiai.

9. Langų valytuvas/nubraukėjas
Jau buvau rašiusi, kad tai vienas svarbiausių langų valymo atributų. Jei langų švara neduoda ramybės daugiau nei dukart per metus, įsigykite profesionalų nubraukėją. Panaudosite ne tik langams, bet ir nuolatinei dušo kabinos priežiūrai, nuo jos nubraukiant, po maudynių likusius lašelius.

Patarimai.
Jei nusipirkę valymo prietaisus likote nepatenkinti, nekaupkite jų namuose. Atiduokite, padovanokite ar parduokite, bet nesandėliuokite. Prieš pirkdami, pasiskaitykite atsiliepimus internete, geriausia užsienio puslapiuose, jei produktas atvykęs iš kitos šalies. Sakote atsiliepimus apie šepečius? O kodėl gi ne, jei šis kainuoja apie 20-30€. Galbūt, rodosi daug, bet tikrai neverta pirkti pigiausių siurblių, grindų plovimo šepečių net šluosčių. Dažnai lūžta, genda, plyšta, neatlieka savo darbo ir erzina jus, nešdami žinią, kad namų ruoša yra kančių kančia. Žinote kas moka du kartus.

Net jei turite tvarkytoją, namų tvarkymas niekur nedings iš jūsų gyvenimo, jei norite gyventi patogiai ir gražiai. Pasitikrinkite savo valymo įrankius ir priemones. Jie palengvina jums buitį, ar atvirkščiai, apkrauna. Pasirinkite dulkių siurblį ir grindų plovimo šepetį atsižvelgiant į savo ūgį, namų dydį ir apstatymą, kaip dažnai naudosite ar bus patogūs sandėliuoti bei naudotis. Nepamirškite, kuo šiuose įrankiuose mažiau papildomų funkcijų ir nereikalingų pagrąžinimų ar iš piršto laužtų naujovių, tuo daiktai tarnaus ilgiau ir atliks savo užduotis.

Ir dar, užmeskite akį į prietaisų dizainą ir spalvą. Jei naudositės jais ilgai, geriau, kad džiugintų jūsų akį. Paauksuotų nereikia. Žinoma, laikykite juos švarius, neleiskite priskresti nešvarumams.

Saulės ir švaros,
Toma